Dr. Naoki Yamamoto

山本直輝

İbn Haldun Üniversitesi, Medeniyet Çalışmaları

BA: Doshisha Üniversitesi, 2012

 MA: Kyoto Üniversitesi, 2015

Ph.D: Kyoto University, 2018

Osmanlı tasavvuf geleneği, Medeniyet çalışmaları, Doğu Asya çalışmaları 

Academic Coordinator

M.Ebubekir 

​项目协调人

Project Coordinator

Fsmvu Üniversitesi, İslami İlimler

BA: Fsmvu Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi(Uluslararası İlişkiler)

Uluslararası ilişkiler, Çin çalışmaları, Çin dili

Danışmanlar

Selin Özdemir

Selin Özdemir, 1984 yılında Sakarya’da doğdu. Lise eğitimini Sakarya’da bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Resim Eğitimi bölümüne girdi. Lisans eğitimini bitirdikten sonra yine Marmara Üniversitesi Resim Eğitimi bölümünde Yüksek Lisans’a başladı. Yüksek Lisans eğitimini sürdürürken yine aynı bölümde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

 

2005 yılından beri gerek sanatsal çalışmalar gerekse akademik çalışmalarla sanat dünyasının içinde olup, 2013 yılında başladığı Japonya serüvenine önce japonca öğrenmekle, sonra ise Türkiye’de ilk defa Japon Sanatı Tarihi Alanında doktora çalışmaları ve 2020 yılında misafir araştırmacı olarak başladığı İbn Haldun Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Çalışma alanları;

Japon Sanatı ve Tarihi, Japonya’da Budizm ve Sanat, Japon Sanatında aktif bir şekilde rol alan kadınlar ve antik dönem Japoncası olan Kanbun, müzecilik ve eser fotoğrafçılığı’dır. Ayrıca Sendai, Nara, Kyoto ve Tokyo Müzeleri ve Japonya’da çeşitli tapınaklarda araştırma ekibinde çalışan ilk Türk akademisyendir.

Muhammed Yi An

 2010 Çin İslam Enstitüsü lisans, 2017 Ürdün Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arapça Bölümü yüksek lisans mezunudur. Halen Ürdün Üniversitesi felsefe bölümünde İslam felsefesi üzerine doktora yapıyor. İbn Arabi, Çin İslam felsefesi, Hui-ru konularında araştırmalarını sürdürüyor. Çince, İngilizce ve iyi derecede Arapça biliyor, şuanda Türkçe öğreniyor.

Dr. Yoshiko Saito

​斎藤佳子